Miroslav Graovac našao je način kako pobijediti ponajboljeg osječkog teniskog rekreativca Gorana Hummela. Nije bilo lako, ali nakon maratona dobio je meč igrača iz prvog reda sa 7:6, 1:6, 10:6. U obračunu “jedinica” Milan Marinić imao je puno lakši posao od Graovca, za pobjedu je radio puno kraće i sa 6:2, 7:6 s terena ispratio Igora Pavičića. Viktor Škaro je iz trećeg otišao u drugi red nakon sjajnog meča i pobjede nad Igorom Tadićem od 6:4, 4:6, 10: 6. Gotovo kompletan peti red otišao je korak naprijed, izazvani iz četvrtog reda nisu imali pravi odgovor na igru Beissmanna, Jakelića, Garca…

Rezultati 16. kola

1. – 1. red

Miroslav Graovac – Goran Hummel 7:6, 1:6, 10:6

Milan Marinić – Igor Pavičić 6:2, 7:6

3. – 2. red

Denis Gušlo – Dalibor Jeftić 6:7, 7:5, 10:6

Marko Cincar – Mario Markotić 1:6, 1:6

Strahinja Jančić – Tomislav Miškić 4:6, 4:6

Željko Vrgoč – Mladen Jurić 2:6, 5:5

Saša Dimić – Josip Borovac 6:4, 4:6, 7:10

Viktor Škaro – Igor Tadić 6:4, 4:6, 10:6

5. – 4. red

Zvonko Beissmann – Drago Grubeša 6:2, 6:3

Deny Gvajdek – Boris Biglbauer 4:6, 5:7

Mislav Jakelić – Mijo Boras 6:1, 6:1

Marijan Garac – Goran Kopić 6:1, 7:5

7. – 6. red

Dejan Stanić – Bruno Eržić 4:6, 6:2, 10:3

Ivan Čorić – Marko Pljuskovac 6:2, 6:2

Vedran Popović – Hrvoje Grubeša 7:6, 6:4, 5:10

Dalibor Dumenčić – Ivan Boras 6:4, 6:4

Zvonko Jaman – Domagoj Roguljić 6:3, 7:5

9. – 8. red

Vlado Wagenhofer – Božo Omazić 2:6, 1:6

Vedran Garac – Boris Milošević 6:2, 6:4

Vedran Smoljan – Tomislav Matijević 6:3, 6:4

Vladimir Lalić – Martin Curić 7:6, 4:5

Kruno Stražanac – Marinela Užnik 6:2, 5:7, 10:5

Antonio Josipović – Tomislav Nedić 6:4, 6:1

11. – 10. red

Ivan Vuletić – Marin Garac 6:2, 6:4

Tomislav Krolo – Mario Festetić 6:2, 3:6

Ivan Volinek – Zvonimir Vuković 6:4, 1:6, 3:10

Pero Jurić – Ivan Škaro 3:6, 3:6

Vedran Stanić – Željko Bilić 6:2, 6:2

13. – 12. red

Moris Aničić – Vedran Lovrinčević 6:4, 3:3

Boris Hlatki – Miroslav Dasović 3:6, 2:6

Boris Ilakovac – Mario Jelavić 6:2, 6:2

15. – 14. red

Igor Dominić – Mario Jurković 6:3, 6:2

Nenad Virovkić – Zvonimir Greganić 6:2, 7:6

Danijel Dakić – Filip Bušić 6:4, 4:6, 6:10

Martin Živković – Predrag Čugalj 7:5, 1:4

Milan Bardić – Slavko Marjančević 2:6, 4:6

19. – 18. red

Vjeran Bogović – Dino Jurčević 6:3, 6:1

Emir Kulenović – Josip Piplica 6:3, 4:6, 6:10

Barbara Vuković – Darko Vuković 6:3, 6:3

21. – 20. red

Zlatko Marolt – Krešimir Gudelj 6:2, 5:5

Ivan Andraković – Dario Kardoš 6:2, 6:2